SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Supkalkar 4468127
nr 446 8127
Supkalkar
2st, silver, Lars Lofgren hudiksvall 1797-1853, höjd: 10 + Nordeuropa 1700/1800-tal, höjd: 8, 5
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
måndag 15 januari 2007
kl 16:01:07
350 kr
700 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver